Y16364K80000F9R
Mfr.Part #
Y16364K80000F9R
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES SMD 4.8K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
4.8 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±1%